logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: ALBERTO PIZZOLI/ PAP/EPA

Prezydent skierował prośbę do Papieża Franciszka

Poniedziałek, 15 października 2018 (14:42)

W przyszłym roku będzie stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską i powiedziałem, że bylibyśmy zaszczyceni, gdyby Ojciec Święty zechciał nas odwiedzić – mówił prezydent Andrzej Duda po rozmowie z Papieżem Franciszkiem.

Poniedziałkowa rozmowa w cztery oczy prezydenta Dudy z Papieżem trwała blisko pół godziny. Po audiencji Duda spotkał się też m.in. z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem.

– W przyszłym roku będzie stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy odrodzoną Polską a Stolicą Apostolską i powiedziałem, że bylibyśmy zaszczyceni, a przede wszystkim bardzo szczęśliwi, gdyby Ojciec Święty zechciał nas odwiedzić – relacjonował dziennikarzom przebieg rozmowy prezydent.

Jak kontynuował Andrzej Duda, „Ojciec Święty się uśmiechnął, powiedział: »Dziękuję, zobaczymy«”. – Może coś z tego będzie, nie potrafię odpowiedzieć. Nie powiedział jednoznacznie, że nas odwiedzi, ale prośba została skierowana. Mam nadzieję, że mogłoby do takiej wizyty dojść. Myślę, że bardzo wielu Polaków byłoby szczęśliwych, gdyby Ojciec Święty do nas przyjechał – zaznaczył prezydent.

Jak ocenił Andrzej Duda, „jeżeli mówimy o jakichś ważnych przesłaniach w naszej ostatniej historii, czy ktoś coś ważnego powiedział, co trafiło do serc ludzi w naszym kraju, to trzeba jasno powiedzieć, że tym człowiekiem, którego słowa się najbardziej dla Polaków liczą na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, był z całą pewnością Ojciec Święty Jan Paweł II”.

 

JG, PAP

NaszDziennik.pl