logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Papież Franciszek o Gietrzwałdzie

Czwartek, 10 października 2019 (14:38)

Ojciec Święty Franciszek, przypominając objawienie Matki Bożej w Gietrzwałdzie, wezwał Polaków, by w październiku, miesiącu Różańca, modlili się o „pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin”.

Podczas środowej audiencji ogólnej Papież, zwracając się do Polaków, przypomniał, że w poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

– Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”. Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie. Pamiętajcie o tym szczególnie teraz, w październiku, w miesiącu Różańca świętego. Przez wstawiennictwo Maryi, Pośredniczki łask, wypraszajcie pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Franciszek.

Gietrzwałd jest do dziś jedynym miejscem w Polsce, gdzie objawienia maryjne zostały zatwierdzone przez Kościół. To jedno z dwunastu takich miejsc na świecie. Od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Maryja ponad 160 razy objawiała się w tam dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej. W orędziu Matka Boża wzywała do pokuty, nawrócenia, trzeźwości i modlitwy różańcowej.

RP, KAI

NaszDziennik.pl