logo
logo

Zdjęcie: Andrzej Byszuk/ Nasz Dziennik

Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej w całym Kościele

Czwartek, 31 października 2019 (17:56)

Ojciec Święty polecił, by przypadające 10 grudnia wspomnienie dowolne Matki Bożej Loretańskiej wpisano do kalendarza rzymskiego – wynika z opublikowanego dzisiaj dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W dekrecie podpisanym przez prefekta tej dykasterii ks. kard. Roberta Saraha oraz jej sekretarza ks. abp. Arthura Roche'a podkreślono rolę sanktuarium w Loreto dla rozwoju wiary w Słowo, które stało się ciałem. Wyrażono przekonanie, że celebracja wspomnienia dowolnego Matki Bożej Loretańskiej dopomoże zwłaszcza rodzinom, młodzieży oraz zakonnicom i zakonnikom w naśladowaniu cnót Dziewicy Maryi.

Nowe wspomnienie powinno zatem pojawić się we wszystkich kalendarzach i księgach liturgicznych, by można było sprawować Mszę św. oraz liturgię godzin – czytamy w dekrecie. Zaznaczono, że tłumaczenia tekstów liturgicznych, zaaprobowane przez poszczególne konferencje episkopatów, zostaną opublikowane po ich zatwierdzeniu przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

RP, KAI

Aktualizacja 31 października 2019 (18:06)

NaszDziennik.pl