logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / PAP/EPA

Franciszek w Japonii

Sobota, 23 listopada 2019 (09:33)

Trwajcie mocno zakorzenieni w Chrystusie – zaapelował Ojciec Święty do młodych katolików w Tajlandii. Msza św. dla młodzieży była ostatnim oficjalnym punktem trzeciego dnia pobytu Franciszka w Tajlandii. Dziś Ojciec Święty rozpoczyna wizytę w Japonii.

 – Jesteście dziedzicami wspaniałej historii ewangelizacji, która została wam przekazana jako święty skarb – mówił Franciszek do młodych. – Zachęcam was, abyście nadal żyli radością i nie bali się ufnie patrzeć w przyszłość. Zakorzenieni w Chrystusie, patrzcie z radością i ufnością – apelował Ojciec Święty.

Wydarzenie, w którym uczestniczyło ok. 10 tys. młodych, miało miejsce w stołecznej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie uroczystości Biskup Rzymu poświęcił kamienie węgielne pod 25 nowych kościołów w Tajlandii.

Ostatni dzień pobytu w Tajlandii Ojciec Święty rozpoczął w stołecznej parafii pw. św. Piotra od spotkania z duchowieństwem, seminarzystami oraz katechistami. Następnie w sanktuarium bł. Nicolasa Bunkerd Ktbamrunga spotkał się z przedstawicielami Konferencji Biskupów Azji. Po spożyciu obiadu w nuncjaturze apostolskiej Franciszek udał się na spotkanie z liderami wspólnot chrześcijańskich i innych religii, które odbyło się na Uniwersytecie Chulangkorn. Stamtąd odjechał na Mszę św. do stołecznej katedry.

Dziś Papież rozpocznie kolejny etap swej obecnej podróży apostolskiej – wizytę w Japonii. Jej tematem będą słowa: „Chronić każde życie”.

 

 

Sebastian Karczewski

Aktualizacja 27 listopada 2019 (10:40)

NaszDziennik.pl