logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

W obronie św. Jana Pawła II

Piątek, 28 kwietnia 2023 (16:45)

Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2023 (12:20)

Ojciec Święty na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu
do Budapesztu bardzo stanowczo odniósł się do ostatnich ataków na św. Jana Pawła II.

W rozmowie z korespondentką PAP powiedział, że oskarżenia brata zaginionej 40 lat temu obywatelki Watykanu Emanueli Orlandi to głupota. Słowa Papieża Franciszka cytują też zagraniczne media, a także oficjalny watykański portal Vatican News.

Ojciec Święty rozpoczął w piątek swoją pielgrzymkę na Węgry. W czasie lotu z Rzymu do Watykanu korespondentka PAP nawiązała do niedawnych wypowiedzi Papieża w obronie św. Jana Pawła II po oszczerczej wypowiedzi Pietra Orlandiego we włoskiej telewizji.
Papież Franciszek 16 kwietnia na południowej modlitwie
w Niedzielę Miłosierdzia Bożego powiedział: „Mając pewność, że wyrażam odczucia wiernych z całego świata, kieruję wdzięczną myśl ku pamięci Świętego Jana Pawła II, który w tych dniach stał się celem obraźliwych
i bezpodstawnych domysłów”.

Na pokładzie samolotu potwierdził te słowa dla Polskiej Agencji Prasowej, mówiąc, że ataki brata Orlandi to głupota. „To głupota, co oni zrobili” – wskazał Papież.

O tej rozmowie korespondentki PAP z Papieżem Franciszkiem poinformował między innymi oficjalny watykański portal Vatican News, a także inne światowe media.

JG, PAP

NaszDziennik.pl