logo
logo
Wtorek,
19 listopada 2013
Lightbox

Listopadowy Festiwal Robotów Cyberiada

zdjęcie
Andrzej Berezowski
Historyk techniki

Przyszły, przyjechały, przyleciały roboty na interaktywny festiwal robotów Cyberiada. Roboty człekokształtne, łaziki marsjańskie Hyperion i Scorpio III, drony i wiele innych robotów można oglądać w Muzeum Techniki w Warszawie do 24 listopada.

Roboty prezentowane na festiwalu powstały w większości w polskich politechnikach, instytutach badawczych i firmach prywatnych, a w przyszłości mogą być produkowane przez polski przemysł.

Atrakcją festiwalu jest robot mobilny "Kurier". W biurach może on segregować i rozwozić dokumenty, a po godzinach pracy pracowników - dozorować budynek.

Dla młodzież przygotowano szereg warsztatów, które przedstawią zasady działania i budowę robotów. Szczególnie ciekawie zapowiadają się warsztaty pod tytułem „Dlaczego robot Hornet lata?”, które poprowadzi firma RCConcept. Jest to jeden z niewielu producentów na świecie, który w oparciu o własne projekty elektroniki sterującej i elementów mechanicznych buduje profesjonalne wielowirnikowce przeznaczone do zadań cywilnych.

W weekend pływać będzie CyberRyba, pierwszy w Polsce podwodny robot mobilny, który swym wyglądem i sposobem poruszania naśladuje prawdziwą rybę.

Również w sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży z budowy robotów i programowania. Odbędą się też zawody o puchar prezesa Naczelnej Organizacji Technicznej, w których rywalizować będą studenci w konkurencjach: pokonanie labiryntu, wyścigi na torze oraz zapasy.

Festiwal robotów w Muzeum Techniki będzie trwał tylko tydzień, ale aby wszyscy mogli w nim uczestniczyć, placówka przedłużyła godziny otwarcia do 19 00. 

POZOSTAŁE WPISY
Poniedziałek, 3 lutego 2014

Po co nam druk przestrzenny?

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Zabytki Techniki w Polsce

Poniedziałek, 8 lipca 2013

Zegar

Poniedziałek, 8 lipca 2013

Zamiast wstępu