logo
logo
zdjecie

Zdjęcie: Zorro2212/ Licencja: CC BY-SA 4.0/ Wikipedia

Lićwinko powalczy o medal

Kamila Lićwinko powalczy o olimpijski medal w skoku wzwyż
Czwartek, 18 sierpnia 2016 (22:31)

Kamila Lićwinko, nasza nadzieja na olimpijski medal w skoku wzwyż, z malutkimi przygodami, ale awansowała do finału tej konkurencji.

Lićwinko to pierwsza Polka, która przeskoczyła granicę dwóch metrów. Jej życiowy rekord jest dokładnie o dwa centymetry lepszy, ustanowiła go w lutym ubiegłego roku – w hali. Ma w kolekcji medale mistrzostw świata i Europy. Także z hali. Na stadionie otwartym do tej pory aż tak dobrze jej nie szło. W najlepszej swej próbie o centymetr zbliżyła się do dwóch metrów, ale ich nie pokonała. W Rio, prawdopodobnie, by myśleć o medalu, trzeba będzie skakać wyżej, bo poziom zaprezentowany dziś przez zawodniczki w eliminacjach zapowiedział twardą walkę o podium.

Minimum kwalifikacyjne wynosiło 194 cm. Lićwinko zaczęła od wysokości 189 cm, ale za pierwszą próbą poprzeczkę strąciła. Pokonała za drugą. Podobnie było z 192 cm. Gdy jednak dotarła do wysokości 194 cm, skoczyła świetnie i to za pierwszym razem. Wtedy była już pewna, iż wystąpi w finale, zaplanowanym na noc z soboty na niedzielę naszego czasu.

– Były nerwy, ale najważniejszy jest awans – podkreśliła.

Po dzisiejszych próbach była zadowolona. Strąceniami aż tak bardzo się nie przejmowała, gdyż jak przyznała, wie, że popełniła błędy, wie, jakie, i postara się je wyeliminować.

– Jestem dobrze przygotowana do rywalizacji, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Na razie spełniłam pierwsze swoje marzenie, czyli dotarłam do finału. O medalach nie myślę, poza tym, iż trzeba będzie skakać wysoko, żeby je zdobyć. Wydaje mi się jednak, że jestem gotowa, by w końcu pokonać te dwa metry na stadionie – powiedziała.

Z grona najgroźniejszych rywalek do olimpijskiego podium wskazała dwie, które jej zdaniem znajdują się w bardzo wysokiej dyspozycji. To słynna Chorwatka Blanka Vlasic oraz trzykrotna mistrzyni Europy Hiszpanka Ruth Beitia.

Piotr Skrobisz

Aktualizacja 10 września 2016 (12:00)

NaszDziennik.pl