logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Dom nie ręką uczyniony

Czwartek, 30 sierpnia 2018 (21:49)

Obietnica zbawienia dana Adamowi i Ewie została wypełniona w naszym Panu Jezusie Chrystusie. On odniósł ostateczne zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, za każdego z synów i córek Adama i Ewy – zauważył ks. kard. Raymond Leo Burke. W dniach 8-10 czerwca w kościele seminaryjnym w Szczecinie odbyły się rekolekcje dla mężczyzn, które poprowadził ks. kard. Raymond Leo Burke.

– Wiara i nadzieja, o której pisze św. Paweł w swoim II Liście do Koryntian, stały się zatem w pełni naszymi. Wierzymy, że Bóg Ojciec, który dał naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi zwycięstwo nad śmiercią i grzechem w naszej ludzkiej naturze, da to samo zwycięstwo i nam i obdarzy nas wiekuistym mieszkaniem razem z nim, jeżeli będziemy zawsze składać nasze serca w chwalebnym przebitym Sercu Jego boskiego Syna, i iść Jego drogą, szczególnie w obliczu prób, cierpień i samej śmierci – powiedział w homilii ks.kard. Raymond Leo Burke.

W dniach 8-10 czerwca w kościele seminaryjnym w Szczecinie odbyły się rekolekcje dla mężczyzn, które poprowadził ks. kard. Raymond Leo Burke.

– W istocie przeżywamy nasze dni na ziemi z głęboką radością, gdyż używając słów św. Pawła, wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga. Dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w Niebie – podkreśla ks. kard. Raymond Leo Burke.

Cała homilia TUTAJ

NaszDziennik.pl