logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Siedem ostatnich słów Chrystusa (cz. 2)

Poniedziałek, 18 marca 2019 (13:03)

Wybitny filozof z KUL ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz głosi tegoroczne kazania pasyjne w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Tematem rozważań są słowa Pana Jezusa wypowiedziane z krzyża. 

W II niedzielę Wielkiego Postu rozważanie poświęcone było zdaniu „Niewiasto, oto Twój syn; oto Twoja Matka”.

– Przyjąć życie z Boskich rąk Stwórcy oto święta postawa każdej bogobojnej matki i każdego bogobojnego człowieka. Tego uczy nas najbardziej Maryja, że skoro życie pochodzi od Boga, to należy je z miłością i sumiennie przyjąć. Boża Maryja jest pełna miłości i pełna prawości, czyli pełna Boga Najwyższego. Tylko diabeł i jego niewolnicy pogardzają i zabijają każde życie, bo diabeł jest mordercą i niszczycielem życia, które pochodzi od Boga życia. Każdy, kto zezwala prawnie, moralnie, społecznie, politycznie i kulturowo na zabicie choćby jednego człowieka, paktuje realnie z samym diabłem – mówił w niedzielę, 17 marca 2019 r., ks. prof. Tadeusz Guz.

Kazania pasyjne w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie są głoszone w każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz w Wielką Środę podczas Gorzkich Żali o godz. 18.00.

Kazanie pasyjne obejrzysz TUTAJ

NaszDziennik.pl