logo
logo
Piątek,
13 lipca 2012
Taki oto punkt widzenia

Janda nie dostrzeżona

zdjęcie
Dariusz Pogorzelski
Dziennikarz Telewizji Trwam

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ściga Radio Maryja za, jak to określono, „ukryte przekazy handlowe” i nakłada na Warszawską Prowincję Redemptorystów, właściciela toruńskiej rozgłośni, karę  20 tysięcy złotych.  Skrupulatność urzędników KRRiT, którzy bacznie przysłuchują się temu co powiedziano na antenie Radia Maryja, może budzić podziw. Może dlatego, że są tak bardzo zasłuchani w to co nadaje toruńska rozgłośnia, nie mają już  czasu i sił na przypatrzenie się radosnej  twórczości chociażby telewizji publicznej.

Szacowna Krajowa Rada mogłaby, na przykład, przejrzeć  program „Pytanie na śniadanie” z 18 maja br. i przysłuchać  się  rozmowie  z Krystyną Jandą.   Przez jedenaście minut pani ta opowiadała o swoim prywatnym biznesie, czyli o tym co można zobaczyć (oczywiście nie za darmo, bilet na spektakl kosztuje około „stówki”) w dwóch warszawskich teatrach, zarządzanych przez jej rodzinną fundację.

Może by tak  urzędnicy KRRiT znaleźli czas i sprawdzili, czy ta rozmowa i inne tego typu pogawędki z udziałem pani Jandy są „ukrytym przekazem handlowym”  i czy wliczono je chociażby do  limitu reklamowego jaki przysługuje  telewizji publicznej.  Panowie, skoro już zdobyliście się na skrupulatność wobec Radia Maryja to pójdźcie na całość i pomonitorujcie także innych. To będzie sztuka.

POZOSTAŁE WPISY
Piątek, 7 grudnia 2012

Złote myśli prokuratorów

Środa, 12 września 2012

Na manowcach skojarzeń

Piątek, 17 sierpnia 2012

Zdziwiony samowładca

Sobota, 28 lipca 2012

Standard - dwie miary

Poniedziałek, 16 lipca 2012

Pasje księdza Sowy

Piątek, 6 lipca 2012

Znamy się nie tylko z widzenia