logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Bochenek/ Nasz Dziennik

Świadectwo dla świata

Niedziela, 20 listopada 2016 (23:16)

W sobotę, 19 listopada 2016 r., w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbywały się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Swoim świadectwem z „Naszym Dziennikiem” podzielił się Andrzej z Niemiec.

Akt jest utwierdzeniem relacji, jaką mamy z Chrystusem. Wydaje mi się, że wszyscy ludzie obecni na tej uroczystości posiadają fundament wiary. Intronizacja jeszcze bardziej uszlachetnia. To świadectwo wiary dla niewierzących Polaków, ale nie tylko dla nich. To świadectwo wiary dla całej Europy. Kraj, który czyni intronizację Jezusa, jest wielkim świadectwem dla świata. Mieszkam w Niemczech, mam polskie korzenie, obecnie studiuję stomatologię w Krakowie. Za każdym razem kiedy widzę takie publiczne wyznanie wiary Polaków, jest to dla mnie ogromne przeżycie.

W Niemczech takie wydarzenie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie byłoby możliwe, jest czymś wręcz nie do pomyślenia. Katolicy w Niemczech zazdroszczą Polakom, że mają taką możliwość, nawet z uczestnictwem prezydenta.

not. Małgorzata Bochenek

NaszDziennik.pl