logo
logo
Czwartek,
23 maja 2013
Teraz mówi Polska

Moja potyczka z TVN-em

zdjęcie
prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
Poseł Prawa i Sprawiedliwości

    Jestem zaszczycona, że portal NaszDziennik.pl użycza mi miejsca na prowadzenie bloga, który jest moim pierwszym takim doświadczeniem, gdyż nigdy nigdzie nie prowadziłam żadnego tego typu notatnika internetowego. Bardzo jestem wdzięczna, choć moje wpisy, w związku z wieloma obowiązkami, nie będą pojawiały się regularnie, ale postaram się od czasu do czasu zwrócić Państwa uwagę na rzeczy ważne, o których, z reguły się nie wspomina, a warto się nad nimi zatrzymać chociaż na krótko. Blog wymaga wpisów niezbyt długich, a zwracających uwagę jedynie na jakieś problemy.

     Swój pierwszy wpis zacznę od rzeczy niezbyt przyjemnej dla mnie, ale również, tak mi się wydaje, dla grupy dziennikarzy polskich, dlatego, że na własnym przypadku doświadczyłam manipulacji moją wypowiedzią, której udzieliłam, jak można się spodziewać, TVN 24. Utrwaliło to moje przekonanie, że z tą stacją w ogóle nie należy utrzymywać żadnych kontaktów, ponieważ można, a nawet należy, oczekiwać, że wypowiedzi zostaną zmanipulowane wedle tez, które akurat reprezentują prowadzący program.

     Główne nadużycie tej stacji polega na tym, że sformułowania, które krytykowałam, a były zamieszczone na stronach Fabryki Równości, jakiejś kolejnej lewackiej organizacji, w najwulgarniejszy sposób zapraszały na „Marsz Szmat”, który miał się odbyć w niedzielę. CYTOWAŁAM treść tego ohydnego, wulgarnego zaproszenia, żeby pokazać widzom telewizji TVN 24, kto jest organizatorem, jaki poziom reprezentuje. Kiedy zostałam zapytana przez pana prowadzącego, jak oceniam uczestniczki marszu, powiedziałam, aby Państwo sami ocenili i poprosiłam żeby posłuchać treści zaproszenia. Zacytowałam te wulgaryzmy specjalnie, żeby wszyscy wiedzieli kto był zaproszony na ten marsz, żeby nazwać rzeczy po imieniu. Moja wypowiedź została w TVN zmanipulowana poprzez usunięcie mojej zapowiedzi, że będę cytowała. Dodano natomiast komentarz, że to Pani Pawłowicz tak określa uczestników tej imprezy Szmat. Osoby, które wzięły udział w marszu same się określiły, jako „szmaty” i „zdziry” itd. jak było napisane w zaproszeniu, a co tylko odczytałam.

     Muszę powiedzieć, że nie był to przyjemny dzień, ale nauczył mnie też pewnych działań. Po pierwsze, że trzeba uważać na dziennikarzy, szczególnie z TVN 24, a po drugie, napisałam do TVN pismo z żądaniem sprostowania tych manipulacji. Zobaczymy, jeśli sprostowania nie odczytają, to absolutnie będę dochodzić swoich praw na drodze sądowej i postaram się wyegzekwować od TVN uczciwej relacji mojej wypowiedzi. Natomiast myślę, że zgodnie z powiedzeniem „człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi”, nieuczciwe działania TVN przysporzyły mi - paradoksalnie - wiele dodatkowej popularności w internecie i mam nadzieje poza nim. I za to jedynie mogę TVN-owi podziękować.

POZOSTAŁE WPISY
Wtorek, 31 marca 2015

„Dawca partnerski” zamiast B. Komorowskiego

Czwartek, 26 marca 2015

Euro: Andrzej Duda broni Konstytucji!

Piątek, 30 stycznia 2015

"Sędziowski hołd" u Prezydenta

Sobota, 30 sierpnia 2014

Kandydat Donald Tusk

Środa, 18 czerwca 2014

W Poznaniu łamie się polską Konstytucję

Niedziela, 2 marca 2014

Mamy ciągle sowiecką mentalność

Wtorek, 11 lutego 2014

„Polsce nie ofiaruję niczego…”

Środa, 4 grudnia 2013

Kto będzie dbać o "porządek i bezpieczeństwo publiczne" w Polsce?

Wtorek, 3 grudnia 2013

Projekt ustawy o uzgodnieniu płci rażąco narusza Konstytucję

Piątek, 27 września 2013

Sejm nie darował dziś życia chorym dzieciom

Środa, 28 sierpnia 2013

Prezydent blokuje wymianę kadry w Sądzie Najwyższym

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Uwaga! Antydemokratyczne zmiany prawa o Trybunale Konstytucyjnym

Wtorek, 20 sierpnia 2013

Odpis od podatku na Kościół sprzeczny z Konstytucją

Czwartek, 18 lipca 2013

KRRiT należy usunąć z Konstytucji

Wtorek, 2 lipca 2013

Protest o prawa obywatelskie dla osób głuchych

Czwartek, 27 czerwca 2013

Premier Tusk bez legitymacji

Poniedziałek, 3 czerwca 2013

Styl i pamięć mecenasa Giertycha