logo
logo
Niedziela,
2 marca 2014
Teraz mówi Polska

Mamy ciągle sowiecką mentalność

zdjęcie
prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz
Poseł Prawa i Sprawiedliwości

Dzień 1 marca ustanowiony przez Sejm Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych pokazał – jak w latach poprzednich – iż hołd bohaterom drugiej konspiracji antysowieckiej i antykomunistycznej oddają tylko środowiska patriotyczne, organizacje społeczne, rodziny pomordowanych, Kościół katolicki, niektóre tylko samorządy, harcerze, grupy rekonstrukcyjne, kibice, prawicowe środowiska, ochotnicze straże pożarne wystawiające poczty sztandarowe do uroczystości i niektóre lokalne szkoły.

Obecne władze PO, PSL, SLD rządzące Polską na wszystkich szczeblach, od góry po większość samorządów na dole, już zwyczajowo bojkotują te uroczystości, dystansują się od nich, odmawiają udziału, nie składają kwiatów w miejscach kaźni polskich męczenników lat 1944-1963. Nigdzie w tym roku nie wywieszono oficjalnie na urzędach centralnych i lokalnych flag państwowych, choć to przecież dzień NARODOWEJ pamięci o setkach tysięcy pomordowanych i zadręczonych. PO – PSL – SLD pozbawiły IPN środków finansowych na dalsze poszukiwanie szczątków pomordowanych polskich patriotów ukrywanych w tajnych dołach z wapnem i gruzem. Zaklejano w wielu miejscach plakaty informujące o obchodach Dnia Pamięci jakimiś mało ważnymi ogłoszeniami miejskimi.

Sympatycy PO, PSL, SLD itp. nie uczestniczą w zasadzie w tych świętach, to nie jest ich święto, to nie są ich bohaterowie. Oni nie chcą świętować niczego razem z tymi, którzy szanują śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zwłaszcza, że to z jego inicjatywy ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Samorządy, opanowane przez wspomniane lewackie partie, nie chcą honorować ulic i skwerów nazwiskami polskich bohaterów antykomunistycznego podziemia. Wolą czcić nadal sowieckich oprawców i ich polskich, komunistycznych pomocników oraz ich dzieci.

Tak, nie oszukujmy się, nie udawajmy, ciągle rządzą nami na wszystkich szczeblach tchórzliwi ludzie, zwykli zdrajcy ciągle chroniący w Polsce interesy Sowietów. Rządzą nami resortowe dzieci...

W mediach, edukacji, na ulicach, w Sejmie, w rządzie ciągle jeszcze panuje sowiecka, tchórzliwa mentalność i sowiecko-lewacki człowiek. Oni zaledwie tolerują nas i naszych bohaterów, ale to MY sami ich ciągle wybieramy i to NAS, Polaków, obciąża.

W rzeczywistości przez to my też jesteśmy zdrajcami swej Ojczyzny.

POZOSTAŁE WPISY
Wtorek, 31 marca 2015

„Dawca partnerski” zamiast B. Komorowskiego

Czwartek, 26 marca 2015

Euro: Andrzej Duda broni Konstytucji!

Piątek, 30 stycznia 2015

"Sędziowski hołd" u Prezydenta

Sobota, 30 sierpnia 2014

Kandydat Donald Tusk

Środa, 18 czerwca 2014

W Poznaniu łamie się polską Konstytucję

Wtorek, 11 lutego 2014

„Polsce nie ofiaruję niczego…”

Środa, 4 grudnia 2013

Kto będzie dbać o "porządek i bezpieczeństwo publiczne" w Polsce?

Wtorek, 3 grudnia 2013

Projekt ustawy o uzgodnieniu płci rażąco narusza Konstytucję

Piątek, 27 września 2013

Sejm nie darował dziś życia chorym dzieciom

Środa, 28 sierpnia 2013

Prezydent blokuje wymianę kadry w Sądzie Najwyższym

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Uwaga! Antydemokratyczne zmiany prawa o Trybunale Konstytucyjnym

Wtorek, 20 sierpnia 2013

Odpis od podatku na Kościół sprzeczny z Konstytucją

Czwartek, 18 lipca 2013

KRRiT należy usunąć z Konstytucji

Wtorek, 2 lipca 2013

Protest o prawa obywatelskie dla osób głuchych

Czwartek, 27 czerwca 2013

Premier Tusk bez legitymacji

Poniedziałek, 3 czerwca 2013

Styl i pamięć mecenasa Giertycha

Czwartek, 23 maja 2013

Moja potyczka z TVN-em