logo
Poniedziałek,
16 czerwca 2014
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...

Marek Belka i Jacek Rostowski oraz Komisja Trójstronna i Grupa Bilderberg

zdjęcie
dr Gabriela Masłowska
poseł na Sejm RP, Członek Komisji Finansów Publicznych

26 lipca 2011 roku odbyła się debata sejmowa poświęcona m.in. sprawozdaniu z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2010 roku

W trakcie tej debaty zapytałam prezesa NBP Marka Belki o to, czy jego zdaniem funkcję nieformalnego rządu światowego pełni Grupa Bilderberg.

Odpowiadając na to pytanie prezes Marek Belka powiedział m.in.: ,,Co do Bilderberg Society, czyli towarzystwa Bilderberg, muszę powiedzieć, że mało wiem na ten temat (…) jestem członkiem Trilateral Commission (…) Jest to towarzystwo, powiedzmy sobie, polityki międzynarodowej. Zostało założone na początku lat 70. m.in. przez Zbigniewa Brzezińskiego i Davida Rockefellera”.

Mówiąc dalej Marek Belka (co, jak można się domyśleć z kontekstu, Grupie Bilderberg i Komisji Trójstronnej) wskazał, że ,,prasa właściwie nie ma wstępu na takie spotkania. Członkowie tych stowarzyszeń obawiają się, że gdyby miała, ludzie przestaliby szczerze mówić, co myślą. Dyskusja przestałaby być ciekawa, szczera, stałaby się koturnowa, jak to zwykle bywa z wypowiedziami dla prasy. Państwo w Sejmie wiecie, jak to wygląda. Kiedy są transmisje telewizyjne, inaczej się mówi”.

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2012 roku odbyło się posiedzenie Grupy Bilderberg w Chantilly w USA.

11 października 2012 roku zwróciłam się do wiceministra finansów Jacka Dominika z następującym pytaniem: ,,Czy prawdą jest, że Minister Finansów Jacek Rostowski brał udział w tym roku w posiedzeniu Grupy Bilderberg i jeżeli tak to czy podczas tego posiedzenia tejże Grupy omawiane były zagadnienia unii bankowej i przekazania EBC kompetencji w zakresie nadzoru nad bankami w strefie euro i czy posłowie na sejm Rzeczpospolitej Polskiej mogą otrzymać stenogram z tegorocznego posiedzenia Grupy Bilderberg”

Wiceminister finansów Jacek Dominik odpowiedział: ,,Było pytanie Pani poseł Masłowskiej na temat udziału Pana ministra Rostowskiego w Grupie Bilderberga. Wiemy, że był tam natomiast co było omawiane nie wiem nie mam takiej informacji To musiało by być pytanie do Ministra co było przedmiotem dyskusji na spotkaniu tej Grupy”.

Ówczesny przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Dariusz Rosati dodał: ,,Jeśli minister Rostowski brał udział w tym spotkaniu jako przedstawiciel Polski to rozumiem, że możemy oczekiwać, że taka informacja Komisji zostanie przedstawiona. Ale nie jest wykluczone, że to jest Grupa osób nieformalnych, nieformalne spotkanie. Osób, które nie występują wtedy w charakterze oficjalnych przedstawicieli. No właśnie..”

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył także w posiedzeniu Grupy Bilderberg, które odbyło się do 6 do 9 czerwca 2013 roku w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii.

Pełniący wtedy funkcję głównego ekonomisty grupy ING na region Europy Środkowej i Wschodniej Mateusz Szczurek komentując to wydarzenie powiedział: ,,im większy zakres informacji posiadanych przez naszych polityków, tym łatwiej kierować państwem”.

11 grudnia 2013 roku podczas posiedzenia sejmu RP zapytałam obecnego ministra finansów Mateusza Szczurka: ,,Czy w przyszłości będzie pan chciał brać udział w posiedzeniach grupy Bilderberg i czy będzie pan tam brał udział prywatnie, czy też jako minister finansów ?”. Minister Mateusz Szczurek odpowiedział: ,,Aha, czy planuję należeć do klubów, różnego rodzaju stowarzyszeń - nie, nie ma tego w moich planach, nie mam na to czasu, przekonuję się o tym z każdą chwilą”.

Przyznam, że to wszystko wygląda bardzo dziwnie, niejasno. Zastanawiam się czy przyjdzie kiedyś taki moment, w którym zostaną nam przedstawione stenogramy z posiedzeń Grupy Bilderberg w 2012 i 2013 roku z udziałem ministra Jacka Rostowskiego. Nurtuje mnie też odpowiedź na pytanie o to, czy przedstawione zostanie nam kiedyś szczegółowe sprawozdanie z działalności prezesa NBP Marka Belki w Komisji Trójstronnej.

W tym kontekście zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższymi tekstami i wyciągnięcia własnych wniosków.

http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111114&typ=my&id=my03.txt

http://natemat.pl/17027,jacek-rostowski-na-spotkaniu-nieoficjalnego-rzadu-swiatowego-minister-finansow-wsrod-tych-ktorzy-rzadza-swiatem 

http://wpolityce.pl/polityka/160618-rostowski-nie-chce-mowic-o-spotkaniu-grupy-bilderberg-mam-naprawde-powazne-sprawy-na-glowie

Plik video z posiedzenia Komisji Finansów Publicznych z 11 października 2012 roku, szczególnie istotny jest fragment od 14 godziny 10 minuty i 10 sekundy do 14 godziny 11 minuty i 9 sekundy.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?
unid=44CD92103FBA683DC1257A8C00455FD9

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2012 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2012.html

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2013 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2013.html

Aktualna lista członków Komisji Trójstronnej

http://www.trilateral.org/download/file/TC_list_5-14.pdf

POZOSTAŁE WPISY
Piątek, 23 grudnia 2016

Szanowni Państwo ! Polki i Polacy!

Środa, 9 listopada 2016

To jest wojna ekonomiczna!

Poniedziałek, 4 lipca 2016

4 lipca powód do świętowania mają również Polacy, ze zwycięstwa pod Kłuszynem.

Środa, 3 czerwca 2015

Jak budować polską wspólnotę?

Poniedziałek, 11 maja 2015

Lepsze małe zmiany niż żadne

Środa, 29 października 2014

Dziś 411 rocznia Hołdu Ruskiego!

Wtorek, 29 lipca 2014

Jakie kary nałoży Komisja Nadzoru Finansowego na spółki powiązane z Acronem?

Środa, 16 lipca 2014

Sprawa przekroczenia 20% udziałów w Grupie Azoty przez rosyjski Acron

Wtorek, 24 czerwca 2014

Wstrząsy w Ojczyźnie a nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

Piątek, 13 czerwca 2014

Jeżeli naród polski straci swój język ojczysty, przestanie istnieć !

Czwartek, 12 czerwca 2014

Brońmy Profesora Chazana, brońmy swoich praw

Wtorek, 27 maja 2014

Św. Jan Paweł II uczył nas czym powinna być polityka!

Poniedziałek, 23 grudnia 2013

Radość w świetle ,,Zapisków Więziennych” Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Wtorek, 12 listopada 2013

Potrzeba nam nowych Witoldów Korczyńskich!

Wtorek, 29 października 2013

Uroczystość Wszystkich Świętych to powszechne imieniny

Wtorek, 22 października 2013

W jaki sposób możemy okazać solidarność ks. arcybiskupowi Józefowi Michalikowi?

Wtorek, 8 października 2013

Po co Niemcy chcą nam pomóc pisać podręcznik do historii?

Piątek, 4 października 2013

UE chce, aby OFE mogły inwestować aż do 30 % aktywów za granicą!

Środa, 31 lipca 2013

Problem farm wiatrowych nadal nierozwiązany!

Piątek, 5 lipca 2013

Gloria in excelsis Deo!