logo
Piątek,
31 października 2014
Prawda istnieje. Wymyśla się tylko kłamstwo

Monika, ach Monika!

zdjęcie
O. Dariusz Drążek CSsR
Radio Maryja, TV TRWAM, SIM Radio, wykładowca WSKSiM

Monika Olejnik nie zawodzi i wytrwale, niezależnie od tematu i gościa wprowadza wątek Radia Maryja i o. Rydzyka. Można odnieść wrażenie, że jakaś obsesja. 

W czwartkowym „Gość Radia Zet” (30 października) gościem był ks. Józef Kloch. Monika Olejnik wprowadziła atmosferę nagonki na Kościół katolicki, próbując także utożsamić katolików z antysemitami. Mówiła to również w kontekście Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka.

Gdy na przykład była mowa o zastrzeżeniach wobec wprowadzanego przez MEN „Elementarza” p. Olejnik stwierdziła (cyt. za http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Gosc-Radia-ZET-Jozef-Kloch2):

Monika Olejnik: Ulepszmy, no właśnie, czyli na przykład powinien być ulepszono o to, że skoro święta Bożego Narodzenia są pokazywane zbyt komercyjnie, to może w elementarzu powinno być powiedziane, że Jezus był Żydem, żeby dzieci wiedziały, że był Żydem, że Matka Boska była Żydówką.

 (…)

 Monika Olejnik: Myślę o tym, że powinno się mówić o tym, że Jezus był Żydem, żeby nigdy żadnemu katolikowi nie przyszło do głowy, że może być antysemitą.

 Przypominam np. swoją wypowiedź z dnia 26.08.2009 roku z audycji nocnej: „(…) cywilizacja chrześcijańska wywodzi się także z cywilizacji judeochrześcijańskiej. A więc te korzenie są także w tym narodzie izraelskim. Musimy pamiętać, że ten który przyszedł na ziemię jako człowiek, mam na myśli oczywiście Jezusa Chrystusa, jako człowiek był Żydem. Maryja była Żydówką. I nie zgadzam się z panią absolutnie pani Halino i tak bym nie mówił, bo myślę, że wyrządzamy wielką krzywdę i wielką szkodę ludziom, którzy są innej narodowości, np. żydowskiej, którzy zamieszkiwali te ziemie i także tworzyli historię naszego narodu. Bo także wielu Żydów było obywatelami polskimi”. Co tu dużo gadać, z pewnością stwierdzenie to nie jest specjalnie odkrywcze. 

Monika Olejnik powołuje się na cytat z niezweryfikowanych taśm w kontekście o. Rydzyka i lobby żydowskiego. Tak czy siak mówienie o lobby żydowskim nie jest czymś uwłaczającym, dyskryminującym podobnie jak istnieje lobby rosyjskie, niemieckie, amerykańskie, polskie, tak należy się spodziewać, że istnieje również lobby żydowskie. Wypowiedzi red. Olejnik mogą wywoływać wrażenie, że lobby żydowskie jest jakimś monstrum, tajemniczą siłą, o której lepiej nawet nie mówić, co moim zdaniem nosi znamiona antysemityzmu w poglądach i atmosferze wytwarzanej w audycji p. Olejnik.

Kolejną manipulacją, mającą odebrać dobre imię Radiu Maryja i osobiście dyrektorowi rozgłośni o. Tadeuszowi Rydzykowi, było wyrywanie z kontekstu i przekręcenie litery i sensu jego wypowiedzi podczas ostatniego połączonego posiedzenia siedmiu zespołów parlamentarnych w sprawie kary nałożonej przez KRRiT na Telewizję Trwam.

 Monika Olejnik: Dyrektor Radia Maryja, nie wiem czy ksiądz profesor słyszał, ostatnio powiedział na posiedzeniu Krajowej Rady, że katolik ma inne prawa niż inni w Polsce.

 ks. Józef Kloch: Wszyscy katolicy podlegają prawu, które jest w naszym kraju, chyba że to jest na przykład prawo, które ich zmusza do czynienia zła. To wówczas można powiedzieć nie. Myślę, że w tym wypadku ojciec dyrektor miał na myśli zagadnienie czy akurat zachowanie reportera telewizji było naganne do tego stopnia, by karać tę telewizję 50 tys. złotych, czy też nie. No i sądzę, że to był komentarz właśnie do wydarzenia.

 (…) 

Monika Olejnik: Ale czy ksiądz nie uważa, że to jest bulwersujące, katolik ma inne prawa!?

ks. Józef Kloch: Wyraził, mówię według mnie to jest komentarz do tej sytuacji...

Monika Olejnik: Ja wiem jaki to jest komentarz, ale czy to jest dobry komentarz?

ks. Józef Kloch: Natomiast, natomiast ja mówię, katolik podlega prawu, chyba że ono go zmusza do zła, albo jeżeli, bo myślę, że to miał na myśli dyrektor Radia Maryja, że...

Monika Olejnik: Dyrektor Radia Maryja myśli, że jest ponad prawem.

ks. Józef Kloch: A mogę skończyć?

Monika Olejnik: Tak, że myśli, że jest ponad prawem, ponad prawem.

 ks. Józef Kloch: Nie sądzę, nie sądzę.

 Monika Olejnik, z uporem powtarzając frazę „ponad prawem, ponad prawem”, manipuluje opinią publiczną, chcąc wykluczyć o. Tadeusza Rydzyka ze wspólnoty obywatelskiej, odbiera mu dobre imię poprzez nierzetelne cytaty i prowadzenie rozmowy z tezą, która jest dla niej niepodważalna, nawet wobec rzeczowych argumentów. Działanie takie ma wymiar czysto populistyczny, mija się z prawdą, wykazuje celową nierzetelność dziennikarską i niesie przekaz propagandowy - zaatakować o. Tadeusza Rydzyka i Radio Maryja i skazać go w oczach innych słuchaczy. Monika Olejnik wraz z „Gazetą Wyborczą” wskazuje, że o. Rydzyk w ten sposób przekonywał, że jeżeli katolikowi prawo stanowione w Polsce się nie podoba, to ma obowiązek go nie przestrzegać. Tymczasem nie jest to kwestia „podoba się - nie podoba się” i jasno mówił o tym na posiedzeniu zespołów o. Rydzyk:

„Prawo? Prawo ustanawiał i Hitler. Również nie wszystkie prawa w Polsce są dobre. Prof. Chazan został wyrzucony w imię prawa! To wbrew prawu Bożemu. Prawo ludzkie wbrew prawu naturalnemu i Bożemu nie jest prawem – to bezprawie. Mnie, katolika, takie prawo nie obowiązuje. Mam obowiązek nie słuchać, to dlatego są męczennicy. Prof. Chazan jest męczennikiem, a pani prezydent Warszawy postąpiła niegodnie”.

Monika, ach Monika, w jednej rozmowie naraża się Pani na zarzut nierzetelności dziennikarskiej, celowego wprowadzania w błąd opinii publicznej, celowego odbierania dobrego imienia katolikom w Polsce i o. Rydzykowi, mowy nienawiści i antysemityzmu red. Olejnik. Aż żal.

 

 
POZOSTAŁE WPISY
Czwartek, 11 grudnia 2014

Miesiąc temu pytałem Marszałka Sikorskiego

Środa, 5 listopada 2014

Pseudopszczółka z krainy os

Poniedziałek, 3 listopada 2014

Doradca prezydenta Komorowskiego obraził społeczność żydowską?

Środa, 28 maja 2014

SCHIZA W GŁOWIE GŁOWY PAŃSTWA

Środa, 14 maja 2014

OBYWATEL? A KTO TO?

Środa, 30 kwietnia 2014

Analiza szczególnie skomplikowana

Sobota, 6 lipca 2013

Z wiarą i nadzieją - bez euforii

Środa, 29 maja 2013

Komorowski - You can dance

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013

"Zimna suka" wśród dzieci

Sobota, 6 kwietnia 2013

Czy Jan Dworak potrafi liczyć?

Czwartek, 28 marca 2013

EUCHARYSTIA - BÓG DAJE SIEBIE

Poniedziałek, 10 grudnia 2012

Pilne przebudzenie, modlitwa, ewangelizacja

Wtorek, 4 grudnia 2012

Troszkę inna norma Michała Boniego

Sobota, 1 grudnia 2012

Powrót do początku

Poniedziałek, 8 października 2012

Środowisko już rośnie

Piątek, 10 sierpnia 2012

Władza o bezczelnej twarzy

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Codzienność nie gra, codzienność skrzeczy

Poniedziałek, 30 lipca 2012

Najlepsze raty!

Piątek, 27 lipca 2012

Na Sądzie Bożym bez głosowań

Sobota, 21 lipca 2012

Kagańce państwa Partii Miłości

Wtorek, 17 lipca 2012

Jan "Ratka" Dworak

Sobota, 14 lipca 2012

Ideologiczna układanka