logo
Sobota,
6 lipca 2013
Prawda istnieje. Wymyśla się tylko kłamstwo

Z wiarą i nadzieją - bez euforii

zdjęcie
O. Dariusz Drążek CSsR
Radio Maryja, TV TRWAM, SIM Radio, wykładowca WSKSiM

5 lipca 2013 to był radosny dzień. Wiele dobrych informacji. Także ta na którą czekaliśmy bardzo długo – obietnica miejsca dla TV TRWAM na cyfrowym multipleksie pierwszym. To naprawdę powód do radości. Dostałem wiele esemesów, maili, lajków na profilu FB – dzięki za każdy. Też się cieszę. Ale… ale u mnie bez euforii. Nie to, że nie potrafię się cieszyć. Potrafię.  Decyzja KRRiT była jedyną możliwą. Wobec argumentów Fundacji Lux Veritatis, wobec społecznych oczekiwań – podobno dobro widza jest najważniejsze – KRRiT nie mogła inaczej. Więcej – zabrała nam rok – rok ewangelizacji, rok treści rodzinnych, patriotycznych, rok pozyskiwania widza, rok komunikowania, rok reklam. A to nie wszystko – decyzja nie oznacza, że zaraz TV TRWAM pojawi się w naszych telewizorach – to dopiero za 10 miesięcy, jeśli oczywiście nic się nie wydarzy. Pamiętajmy, że mamy dopiero obietnicę w formie uchwały – a ta władza z nadania której są członkowie KRRiT – składała już w ciągu sześciu lat wiele obietnic i jak obiecuje, to po prostu obiecuje. Zresztą to widać. Obietnica miejsca na multipleksie dla TV TRWAM wcale nie zwiększa mojego zaufania do KRRiT. Nie mam przesłanek. Decyzja nie jest łaską – jest spóźnioną i oczekiwaną sprawiedliwością – niestety bez naprawienia krzywd. KRRiT zabrała nam dwa lata nadawania w cyfrze.

Nie mam wątpliwości, że gdyby nie ludzie – od Konferencji Episkopatu Polski począwszy – której stanowisko było narażaniem się władzy (warto pamiętać o liście Bogdana Borusewicza do ks. abp. Józefa Michalika), poprzez  parlamentarzystów i wielu transmitowanych komisji (co Jan Dworak uznawał za akcję naciskową), samorządy, organizacje, fundacje, ludzi – którzy pokazali co znaczy społeczeństwo obywatelskie w dialogu, na marszach, manifestacjach, na modlitwie, w odważnym podpisaniu protestu, i wreszcie osoby chore, które na manifestacje przyjść nie mogły – ale ofiarowały cierpienie – bez tego miejsca byśmy nie dostali. Nie ma się co łudzić. Ludzie to olbrzymi potencjał. Olbrzymi. I tu władza wymiękła – presja na władzę, wytrwałość ma sens. Każdy argument merytoryczny okazałby się bezwartościowy – jak podczas pierwszego konkursu – gdyby argumentom nie towarzyszyły wzrastające i wyraźnie artykułowane oczekiwania społeczne. Wielki udział każdego według możliwości. Dzięki.

Więc się cieszę i dalej będę trwał. Obietnica jest kolejnym etapem. Przed nami jeszcze wiele pracy – ale mamy potencjał – to pokazaliśmy – dlatego wytrwamy i wygramy.

Jest rok wiary. Jestem grzesznym uczniem Jezusa. Widzę to wszystko w perspektywie działania Bożego. Wiele razy widziałem, że tylko Boża interwencja ratowała to dzieło ewangelizacji. Czytajmy znaki. Dzisiaj papież Franciszek podjął decyzję o ogłoszeniu bł. Jana Pawła II świętym. Jan Paweł II – nasz potężny orędownik mówił: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio, co się nazywa Radio Maryja”. Radio Maryja i TV TRWAM upowszechniają nauczanie Jana Pawła II. W Toruniu powstaje kościół bł. Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Ewangelizacji z ikoną przed którą Błogosławiony Papież rozwiązywał wszystkie problemy Kościoła i świata. Jan Paweł II – nasz Orędownik.

Kolejny znak – w Watykanie odsłonięto statuę Michała Archanioła – kiedyś Jan Paweł II podarował statuę Michała Archanioła o. Tadeuszowi Rydzykowi, by strzegł dzieł ewangelizacji. Ostatni wielki marsz w Warszawie też odbywał się w święto Michała Archanioła – wodza niebieskich zastępów.

Otrzymaliśmy też encyklikę Ojca Świętego Franciszka rozpoczętą przez Benedykta XVI „Lumen fidei” („Światło wiary”) – to też znak. Mamy być światłem – nie stawia się światła pod korcem – katolicka TV TRWAM dostaje miejsce na multipleksie na program społeczno  - religijny. Ma być dostępna dla każdego, kto zechce skorzystać z tego przekazu. Ma być coraz lepsza, sami sobie musimy podnosić poprzeczkę - i to też nasza wspólna odpowiedzialność.

Wreszcie pierwszy piątek miesiąca – uczczenie Najświętszego Serca Pana Jezusa, który powiedział: „Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Tak byliśmy utrudzeni i obciążeni i chodziliśmy do Serca. Zostaliśmy pokrzepieni. Pół roku temu – w pierwszy piątek stycznia - odszedł do wieczności śp. o. Jan Mikrut – czciciel Serca Jezusowego. Wierzę, że on też ma w tym swój udział.

Patrzę na to wszystko z wiarą i nadzieją, ale bez naiwności. Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

POZOSTAŁE WPISY
Czwartek, 11 grudnia 2014

Miesiąc temu pytałem Marszałka Sikorskiego

Środa, 5 listopada 2014

Pseudopszczółka z krainy os

Poniedziałek, 3 listopada 2014

Doradca prezydenta Komorowskiego obraził społeczność żydowską?

Piątek, 31 października 2014

Monika, ach Monika!

Środa, 28 maja 2014

SCHIZA W GŁOWIE GŁOWY PAŃSTWA

Środa, 14 maja 2014

OBYWATEL? A KTO TO?

Środa, 30 kwietnia 2014

Analiza szczególnie skomplikowana

Środa, 29 maja 2013

Komorowski - You can dance

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013

"Zimna suka" wśród dzieci

Sobota, 6 kwietnia 2013

Czy Jan Dworak potrafi liczyć?

Czwartek, 28 marca 2013

EUCHARYSTIA - BÓG DAJE SIEBIE

Poniedziałek, 10 grudnia 2012

Pilne przebudzenie, modlitwa, ewangelizacja

Wtorek, 4 grudnia 2012

Troszkę inna norma Michała Boniego

Sobota, 1 grudnia 2012

Powrót do początku

Poniedziałek, 8 października 2012

Środowisko już rośnie

Piątek, 10 sierpnia 2012

Władza o bezczelnej twarzy

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Codzienność nie gra, codzienność skrzeczy

Poniedziałek, 30 lipca 2012

Najlepsze raty!

Piątek, 27 lipca 2012

Na Sądzie Bożym bez głosowań

Sobota, 21 lipca 2012

Kagańce państwa Partii Miłości

Wtorek, 17 lipca 2012

Jan "Ratka" Dworak

Sobota, 14 lipca 2012

Ideologiczna układanka