logo
Środa, 5 kwietnia 2017

Treść przywołanej wizji była tajemnicą „według wyraźnego nakazu Matki Bożej” – jak pisała s. Łucja do Papieża Piusa XII. Dlaczego?

Portugalski jezuita ks. prof. Luigi Gonzaga zwraca uwagę na powszechną trudność dotyczącą wyrażenia i zinterpretowania w ludzkim języku doznań mistycznych. „W przypadku Fatimy trudność, nawet jeśli jest mała, to jest tym poważniejsza, że osobami widzącymi były dzieci analfabeci, z bardzo wąskim bagażem pojęć i jeszcze uboższym słownictwem. Łucja miała tego świadomość, kiedy napisała, że ’milczenie nakazane przez Dziewicę było dla nich wielką, naprawdę opatrznościową łaską’. Jeśli musieliby mówić w 1917 r., z ich ograniczonymi pojęciami i brakiem słownictwa wobec gęstwiny inkwizytorów niezgadzających się między sobą, to zrobiliby takie zamieszanie, że być może popsuliby dzieło Boże”.

L. Gonzaga, Cuda Fatimy

Ks. Krzysztof Czapla

Zegar Wielkiej Nowenny Fatimskiej nieustannie tyka i wskazuje nam bardzo wyraźnie, że czasu do 100. rocznicy objawień pozostało coraz mniej, a zadań, które stoją przed nami, coraz więcej. Zdaje się ponadto wzrastać skala trudności wyzwań, które mamy do podjęcia.

Archiwum
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń