logo
Wtorek,
11 lutego 2014
Notatnik społeczno-polityczny

„Gazeta Wyborcza” w obrażaniu Polaków korzysta z usług obcych

zdjęcie
dr Tomasz M. Korczyński
socjolog, publicysta, ekspert ds. zjawiska prześladowań chrześcijan

 

Nie po raz pierwszy „Wyborcza” kpi i szydzi z polskości i Polaków, donosi na Polskę obcym, i kompromituje nas na zewnątrz. Chcę wskazać na oburzający trend, jakiemu ulega zakompleksione i antypolskie środowisko, które z taką zawziętością utwierdza przybyszów z innych państw, że jesteśmy małym i nikczemnym narodem. Tym razem korzysta z usług środowiska hollywoodzkiego, znanego z szerzenia antypolskich resentymentów na świecie. Co redakcja z Czerskiej uzyskała dzięki temu paktowi? Otóż: promowanie ideologii gender w naszej Ojczyźnie, tym razem ustami amerykańskiej aktorki Meryl Streep.

Kontrrewolucja

Stawka jest wysoka. Na froncie walki z Kościołem, biskupami, kapłanami, liderami, systemem wartości, polskimi rodzinami, wrogowie chrześcijaństwa odnoszą same porażki. Polacy przejęli się losem swoich podopiecznych, swoich rodzin, zaczęli się organizować ponad podziałami, niezależnie od wyznawanej religii, i pokazali czerwoną kartkę ekstremistom. Wytworzył się potężny ruch kontestujący zakusy inżynierów nowego człowieka. Myślę, że jest to zresztą dopiero początek budzenia się sumień, na co wskazuje chociażby apel Dyrektora Radia Maryja, o. dr. Tadeusza Rydzyka. Poza tym kolejne ikony feminizmu polskiego, jak pani Bratkowska, pani Nowicka, poseł Grodzka, a także prof. Środa nie pomogły, ba, nawet ściągnięta z Wilna aktywistka feministyczna Barbara Limanowska swoimi wypowiedziami skompromitowała neokomunistyczne środowisko.

Manipulacja i antypolska propaganda w miejsce niezależnego dziennikarstwa

Musiano się chyba dość długo zastanawiać, jaki cios zadać społecznemu ruchowi antygenderowemu. I wymyślono. Najgorzej, jak tylko było można. Wynika to z tego, że na Czerskiej funkcjonuje się w innej galaktyce niż większość społeczeństwa. Propagowanie idei przez propagandzistów opiera się na dość stereotypowym myśleniu i fikcyjnym wyobrażeniu polskiego społeczeństwa. Działa się sztampowo i według dość prostackiej kalki. Wedle szkicowanego wzoru mamy być antysemitami, pijakami, złodziejami, biedakami, ignorantami, rasistami, nacjonalistami, chuliganami, faszystami, zacofańcami, fundamentalistami, zaprzańcami... takie obrazy idą w świat, bo takie obrazy podobają się na Zachodzie.

Skoro Polaków nie przekonała „awangarda postępu” jaką reprezentuje feministyczny Kongres Kobiet, to na pewno musi przekonać ich do „naszej sprawy” jakaś wielka osobistość, jakaś osławiona postać, najlepiej celebrytka albo zagraniczna aktorka. Tylko skąd? Z Ameryki! Tak, tylko stamtąd. Z kraju marzeń i dolarów, wyspy szczęśliwości, niemal tak wielkiej jak tej pochodzącej z zielonej wyspy Donalda Tuska.

Co czyni więc „GW”? Korzystając z okazji, że pojawił się nowy film „Sierpień w hrabstwie Osage”, w którym główną rolę odgrywa wspomniana aktorka z Hollywood, dziennikarka posłana z redakcji na Czerskiej, udaje się w podróż za Ocean, organizuje sobie wejściówkę na salony i zadaje „błyskotliwe” pytania swojej bohaterce.

Niegdyś dziennikarstwo polegało, w swej zasadniczej i podstawowej idei, na poszukiwaniu prawdy, a przynajmniej dążeniu do niej, rozmówca zaś niekoniecznie był faworyzowany przez przeprowadzającego wywiad. Nie obowiązuje to w „GW”. Tu odmalowywane są czarno-białe barwy. Ten zły, tamten dobry, tego faworyzujemy, tego niszczymy. Kalka musi być zgodna z linią ideologiczną.

I czego się dowiadujemy z tego głębokiego wywiadu? Polacy są zacofani, mężczyźni trzymają władzę, system patriarchalny utrzymują za wszelką cenę swą wysoką pozycję kosztem kobiet (wiadomo!), politycy, oczywiście mężczyźni reprezentują myślenie talibów (porównywanie Polaków do morderców, terrorystów islamskich jest wręcz wyznaniem słów miłości i tolerancji), a kto nie przyjmuje nowinek z Ameryki, to ciemniak i reprezentant grajdołu.

Szowinizm Streep powinien być leczony teoriami gender

Jak wciąż potężna jest ta amerykańska arogancja (wbita jednostkom, niezależnie od płci, nawet tym urzędującym na hollywoodzkim Olimpie w wyniku socjalizacji pierwotnej i wtórnej), podszyta do tego imperialistycznymi ciągotkami. Amerykanom do dziś wydaje się, niezależnie od płci, że cały wszechświat marzy, w tym Polacy o ich państwie, dolarach, że bezrefleksyjnie przyjmujemy ich idee, produkty, wytwory, sztukę, ubrania, mody…

Przybliżam tylko fragment tej żenującej wymiany zdań, które obrażają nasz kraj i ukazują poziom dziennikarski pracownika „GW”. Pozwoliłem sobie poprzeplatać je własnymi komentarzami, oznaczając je sformułowaniem: „mój dopisek”.

A oto rasistowska i szowinistyczna (w wydaniu kobiecym) wymiana zdań między obiema paniami:

Dziennikarka „GW”: Dzięki zaangażowaniu w sprawy kobiet w Hollywood i takim rolom jak Clarissa z „Godzin” czy Ethel z „Aniołów w Ameryce” stała się pani ikoną ruchu gender.

Odpowiedź Streep: - Jestem z tego powodu bardzo dumna.

(Mój dopisek: A więc jednak GENDER istnieje? Niedawno „GW” twierdziła, że Gendera nie ma).

Dziannikarka „GW”: Wspominam o tym, bo w Polsce gender to teraz jeden z najbardziej dyskutowanych tematów.

Odpowiedź Streep: - A o czym tu dyskutować?

(Mój dopisek: Mądrość wypowiadana ex cathedra. Na szczęście wszyscy wiemy, że nawet najlepszy aktor, także z USA, niekoniecznie musi być mądrym człowiekiem, ani wzorem moralności).

Dziennikarka „GW”: W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender – prowadzona przez Kościół katolicki i środowiska prawicowe. Powstał nawet zespół parlamentarny „Stop ideologii gender”.

(Mój dopisek: Dziennikarka wskazuje głównych „winnych”, podpuszcza Streep i donosi na Polskę. Przy okazji manipuluje faktami. List biskupów z grudnia u.r., oraz powstanie wspomnianego zespołu parlamentarnego w styczniu br. były efektem powszechnego ruchu oporu i sprzeciwu wobec programom edukacyjnym i realizowaniu w praktyce chorych pomysłów ideologów gender. Była to szeroka akcja katolicka wielu środowisk w Polsce, która zaistniała już na początku 2013 roku).

Odpowiedź Streep: - Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym.

(Mój dopisek: Arogancja, kpina, bezkarne obrażanie Polski, przy okazji traktowanie z wyższością dziennikarki, która tytułuje ją przez cały wywiad „panią”, a Streep jej „tyka”).

Dziennikarka „GW”: Chyba nie bardzo.

(Mój dopisek: Jaka żenująca uległość. Przy okazji zgoda na obrażanie Polski, potwierdzanie i utrzymywanie Amerykanki w przekonaniu o naszym zacofaniu społeczno-kulturowym).

Odpowiedź Streep: - No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę.

(Mój dopisek: Imperialistyczne zacięcie, a także przekonanie Streep, że oto ideologia gender jest „skałą”, o którą rozbije się chrześcijaństwo i Kościół jest dość zabawne, niejeden tak sobie marzył. My osoby wierzące nazywamy tych marzycieli i ich antykatolickie koncepcje „bramami piekielnymi, które nie przemogą Kościoła”, zaś naszą skałą jest Chrystus, o którą dotychczas rozbijało się wiele ideologii i totalitaryzmów. Pora na gender).

Dziennikarka „GW”: Pomyślałam, że może wygłosiłaby pani w tej sprawie jakieś krótkie przemówienie na zakończenie?

(Mój dopisek: Dziennikarka zachęca do rozsiewania propagandy, i właśnie w tym momencie dostrzegamy sedno i główną intencję całego wywiadu)

Odpowiedź Streep: - Spróbuję. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?!

Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia.

Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt. Goodbye!

Jakże głębokie, pełne przyjaźni, otwartości, tolerancji, pokoju przemówienie ikony ruchu gender i jednocześnie „autorytetu” moralnego i światopoglądowego, prawda? Mężczyźni samo zło. To chyba rodzaj jakiejś religii, chociaż Streep deklaruje się jako ateistka.

Mam nadzieję, że zanim gendermianiacy zaczną na dobre dewastować nasz polski system normalności swoją ideologią, ta ostatecznie się skompromituje, a są już takie oznaki jej kompromitacji na Zachodzie, i zanim pochłonie więcej ofiary, w postaci dzieci, rodzin, systemu wartości, dobra i Prawdy, padnie odłączona od źródła brukselskiego euro, które wciąż utrzymuje ją przy życia, a wraz z nią właśnie takich ekspertów od utopii nowego wspaniałego świata i nowego człowieka.

POZOSTAŁE WPISY
Środa, 30 lipca 2014

Odsłony patologii państwa

Wtorek, 24 czerwca 2014

Tusk straszy nas swoim cieniem

Sobota, 3 maja 2014

Prezydent Komorowski oszałamia

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Nie dajmy się zniechęcić

Piątek, 18 kwietnia 2014

Jedność prezbiterów z Biskupem zasadą Kościoła

Sobota, 29 marca 2014

Przemarsz "legionów" ateistów

Czwartek, 27 marca 2014

Jaki tyran tacy kompani

Czwartek, 20 marca 2014

Wyzierają te postaci, tumanią, straszą, śmieszą

Sobota, 8 marca 2014

Im więcej Rosji, tym częściej Michnik

Czwartek, 6 marca 2014

„Panowie, policzmy głosy”

Poniedziałek, 3 marca 2014

Tomasz Lis nie skorzystał z okazji, aby milczeć

Niedziela, 2 marca 2014

Świat się bawi

Wtorek, 25 lutego 2014

Komu służy Tusk?

Wtorek, 18 lutego 2014

Nikczemność szerzona przez „Wyborczą” przekracza granice dobrego smaku

Środa, 12 lutego 2014

Światowy Dzień Chorego

Wtorek, 4 lutego 2014

Jutro możemy się obudzić w innej Europie

Czwartek, 30 stycznia 2014

„Tęcza” powróci. 1 maja…

Wtorek, 28 stycznia 2014

Trudny czas dla chrześcijan. Jakie prognozy? Mało optymistyczne

Poniedziałek, 20 stycznia 2014

Współczesna rzeźnia

Czwartek, 16 stycznia 2014

Uważajmy, gdzie posyłamy nasze dzieci!

Niedziela, 12 stycznia 2014

Odziany w strój błazna

Środa, 8 stycznia 2014

Feministki na Kubę

Niedziela, 5 stycznia 2014

Utyskujący Tusk

Sobota, 4 stycznia 2014

Milczenie jest złotem?

Niedziela, 29 grudnia 2013

Tusk Herodem 2013

Czwartek, 26 grudnia 2013

Mamy wspaniałego Papieża

Poniedziałek, 23 grudnia 2013

Ciągnie muchę do…

Czwartek, 19 grudnia 2013

Geje przestrzelili

Niedziela, 15 grudnia 2013

Dlaczego tyran Tusk chlipie na „Królu lwie”?

Środa, 11 grudnia 2013

Janik… Janik? Jaki Janik?

Niedziela, 8 grudnia 2013

O Polsce słowami naszego Przyjaciela

Czwartek, 5 grudnia 2013

Ile % obłudy w obłudnej Trybunie Obywatelskiej?

Poniedziałek, 2 grudnia 2013

W Kijowie dokonuje się historia, Sikorski tweetuje, Tusk układa klocki, a Komorowski…

Niedziela, 1 grudnia 2013

Obsceniczny homospektakl wystraszył mainstream?

Czwartek, 28 listopada 2013

Premier premierowi nierówny

Środa, 27 listopada 2013

Co prof. Środa chlapnęła w piątek

Poniedziałek, 25 listopada 2013

Ile kosztuje strzał w potylice?

Sobota, 23 listopada 2013

Bronisław Komorowski: pierwszy czytelnik „FAKTU” w RP

Piątek, 22 listopada 2013

Lis w potrzasku

Czwartek, 21 listopada 2013

Nowe mity, a w tle śmierć w Bydgoszczy

Poniedziałek, 18 listopada 2013

Gazeta Reżimowa odkrywa burżujską Amerykę

Niedziela, 17 listopada 2013

Armagedon: ponoć Warszawa w połowie zdemolowana

Wtorek, 12 listopada 2013

UE daje azyl dla uciskanych homoseksualistów

Sobota, 9 listopada 2013

Celebryci w kościele

Poniedziałek, 4 listopada 2013

Red. Tomasz Lis o Polsce D. Tuska

Piątek, 1 listopada 2013

Refleksje taksówkarza

Czwartek, 31 października 2013

Przeglądając „Newsweeka”

Poniedziałek, 28 października 2013

Nieznani sprawcy nękają niewinnych lewaków

Piątek, 25 października 2013

Tusk na Madagaskar!

Czwartek, 24 października 2013

W cieniu afery podsłuchowej - tryumf polskich władz

Czwartek, 24 października 2013

LGBT krzykiem rozpaczy błaga o pomoc

Środa, 23 października 2013

„Werdykt w sprawie Katynia powinniśmy przyjąć ze spokojem”

Poniedziałek, 21 października 2013

Czyn dokonany na K. Wojewódzkim należy zdecydowanie potępić, ale kto jest temu winien?

Poniedziałek, 21 października 2013

Redaktor Lis zapowiada

Piątek, 18 października 2013

Prowokacja na Glińskim udana

Czwartek, 17 października 2013

W Genewie rozmowy z „szóstką”, a w kraju szykuje się rewolucja

Środa, 16 października 2013

Uchwała Sejmu RP solidaryzująca się z prześladowanymi chrześcijanami

Wtorek, 15 października 2013

Czy to rzeczywiście Rosji syryjski reżim jest winny wdzięczność za brak interwencji militarnej Zachodu?

Poniedziałek, 14 października 2013

Zniechęcanie mas uratowało Hannę Gronkiewicz-Waltz

Piątek, 11 października 2013

Sofizmaty na usługach demontażu demokracji

Czwartek, 10 października 2013

2297

Środa, 9 października 2013

Gdzie są lewicowi przeciwnicy „mowy nienawiści”?