Sukces francuskich obrońców życia i praw rodziny
Nie pozwólcie, aby nieuprawnione osoby (tzw. edukatorzy seksualni) z grup typu Ponton demoralizowały Waszą młodzież. Pytajcie dyrekcję, jak wygląda sprawa wychowania do życia w rodzinie, czy przedmiot jest realizowany zgodnie z wytycznymi ministerialnymi. Ufam, że podobnie jak francuscy obrońcy życia, my także zwyciężymy.
Przekazuję radosną wiadomość, że decyzją rządu usunięto elementy ideologii gender z programów nauczania w szkołach francuskich. Jest to wielki sukces obrońców życia i praw rodziny. Program „ABCD równości”, pod hasłem walki ze stereotypami, miał na celu m.in. zacieranie różnic pomiędzy płciami i wprowadzenie elementów ideologii gender. Dzięki modlitwie i aktywnemu działaniu (protesty, listy, marsze) rząd wycofał demoralizujący program ze szkół. Wielokrotnie podczas różnych manifestacji francuscy obrońcy życia spotykali się z agresją ze strony policji. Jednak nie poddali się. Ufam, że to zwycięstwo zmobilizuje także Polaków do walki o prawidłowy kształt edukacji seksualnej oraz wychowania dzieci i młodzieży.
Pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że po wakacjach pracownicy oświaty wrócą do analizy i oceny polskiej edukacji seksualnej. Wielokrotnie informowałem, że wprowadzony do polskiego systemu oświaty w 1998 roku przedmiot „wychowanie do życia w rodzinie”, odpowiada edukacji seksualnej typu A. Przypomnę podział na trzy rodzaje edukacji seksualnej: Typ A – wychowanie do czystości – abstynencji seksualnej (chastity education, abstinence-only education); Typ B – biologiczna edukacja seksualna (biological sex education); promująca przekaz informacji biologicznych oraz wiedzy na temat antykoncepcji, nie uwzględnia zasad etycznych; Typ C – złożona edukacja seksualna zawierająca oba powyższe podejścia (comprehensive sex education) za: Committee on Adolescence, Condom Use by Adolescent, w: American Academy of Pediatrics, „Pediatrics”, Vol. 107, No 6 June 2001, s. 1466). W Polsce każdego roku rejestruje się 20–40 aborcji u nieletnich uczennic. W Szwecji i Wielkiej Brytanii natomiast — gdzie rozdawane są środki antykoncepcyjne dzieciom — każdego roku odnotowuje się 7 300 aborcji u nieletnich uczennic (Szwecja) i 45 000 (Wielka Brytania). Powyższe dane pochodzą z Eurostatu – Europejskiego Urzędu Statystycznego: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/ portal/page/portal/population/data/database).
Dlaczego zwolennicy wprowadzenia seksedukacji typu B chcą zniszczyć rezultaty nauczania w szkołach przedmiotu wychowania do życia w rodzinie? Nie pozwólcie, aby nieuprawione osoby (tzw. edukatorzy seksualni) z grup typu Ponton demoralizowały Waszą młodzież.
Pytajcie dyrekcję, jak wygląda sprawa przygotowania do życia w rodzinie, czy przedmiot jest realizowany zgodnie z wytycznymi ministerialnymi. Ufam, że podobnie jak francuscy obrońcy życia, my także zwyciężymy.