„NIE” dla ratyfikacji Konwencji Rady Europy cd. oraz cud beatyfikacyjny papieża Pawła VI
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała apel skierowany przede wszystkim do Pani Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz, ale i do wszystkich parlamentarzystów. Zachęcam do składania podpisów przeciwko ratyfikacji Konwencji na stronie www.konwencjinie.pl.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia współorganizuje obywatelski protest przeciwko ratyfikacji przez rząd Konwencji Rady Europyo zapobieganiu i zwalczaniuprzemocywobec kobiet i przemocy domowej. Przypomnę, że zaraz po uroczystościach kanonizacyjnych papieża Jana Pawła II premier Donald Tusk zapowiedział rozpoczęcie prób jej ratyfikacji. Wprowadzenie w życie społeczne tego dokumentu może prowadzić do powtórnej legalizacji zbrodni aborcji, wprowadzenia do życia społecznego niebezpiecznej i demoralizującej ideologii gender oraz znaczne ograniczenie możliwości wypowiedzi na tematy kontrowersyjne. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała apel skierowany przede wszystkim do Pani Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz, ale i do wszystkich parlamentarzystów. Zachęcam do składania podpisów przeciwko ratyfikacji Konwencji na stronie www.konwencjinie.pl. Poniżej tekst petycji.
Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz ul. Wiejska 4/6 Warszawa
W związku z decyzją Rządu RP o skierowaniu do Parlamentu wniosku w sprawie ratyfikacji Konwencji Rady Europy „o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet”, zwracam się do Pań i Panów Posłów o odrzucenie tego wniosku i nieratyfikowanie Konwencji.
Doceniając znaczenie i konieczność zapobiegania i przeciwdziałania wszelkim formom przemocy, w tym przemocy wobec kobiet, uważam, że Państwo Polskie posiada wystarczające instrumenty prawne i organizacyjne, aby skutecznie jej przeciwdziałać i zwalczać.
Mój sprzeciw wobec Konwencji związany jest przede wszystkim z faktem, że Konwencja jako źródła przemocy wskazuje tradycję, religię, rodzinę i małżeństwo, jednocześnie narzucając promowanie i tolerancję wobec wszelkich form zachowań seksualnych oraz prowadzenie polityki społecznej zgodnej z zasadami ideologii gender.
Przyjęcie Konwencji nałoży na Polskę szereg zobowiązań i wymusi działania nieakceptowane przez zdecydowaną większość społeczeństwa, w tym:
- wprowadzenie do polskiego prawa i polityki społecznej rozwiązań opartych na nowej definicji płci, jako „roli przypisanej jednostce przez społeczeństwo”, co wprowadzi zamęt prawny, zwłaszcza w prawie rodzinnym;
- wprowadzenia do programów nauczania treści powszechnie nieakceptowanych, w tym o „niestereotypowych rolach płciowych”;
- wprowadzenie kosztownego systemu monitorowania realizacji Konwencji i poddania się dotkliwym sankcjom w przypadku negatywnej oceny dokonywanej okresowo przez ponadnarodowe gremium.
Przyjęcie Konwencji narusza też konstytucyjny porządek prawny, w tym zapisy mówiące o ochronie małżeństwa i rodziny oraz prawie rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem, a także zapisy mówiące o światopoglądowej bezstronności Państwa i równości wobec prawa kobiet i mężczyzn.
Radosną wiadomością jest fakt, że 19 października Stolica Apostolska dokona aktu beatyfikacji papieża Pawła VI, który wypracował i ogłosił fundamentalną encyklikę Humanae vitae. Cud będący podstawą decyzji o beatyfikacji papieża Pawła VI miał miejsce w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych (w Kalifornii). Kobieta będąca w 24. tygodniu ciąży otrzymała informację od lekarza o pęknięciu pęcherza płodowego. W jego następstwie doszło do wodobrzusza. Ginekolog-położnik poinformował pacjentkę, że dziecko nie ma szans na przeżycie, a kontynuowanie ciąży jest niebezpieczne dla życia matki. Mama dziecka jednak, po długiej rozmowie z siostrą Marią Bambiną, stanowczo odmówiła zgody na zabicie jej dziecka. Zakonnica zaś znała osobiście Pawła VI. i przyniosła Amerykance zdjęcie papieża Montiniego z relikwią (wycięty kawałek sutanny papieża). Położyła relikwię na brzuchu kobiety i modliła się o pomoc do Pawła VI. W 34. tygodniu ciąży wykonano kolejne badania u ciężarnej. Obraz kliniczny znacznie się poprawił, a w chwili rozwiązania poprzez cesarskie cięcie w 39. tygodniu dziecko było zupełnie zdrowe, samodzielnie oddychało i głośno płakało. Jednakże na orzeczenie trwałości wyleczenia czekano, aż ówczesny noworodek skończy 15 lat.