Sukces konferencji naukowej na temat in vitro w Częstochowie; „Nie” dla równościowych przedszkoli
Kochani rodzice i dziadkowie – pilnujcie tego, co się dzieje w przedszkolach z Waszymi dziećmi i wnukami! To rodzice mają pierwsze i podstawowe prawo do wychowania swoich dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami i wartościami. Trzeba udać się do dyrekcji przedszkoli, do których uczęszczają Wasze dzieci, dowiedzieć się, czy nie wprowadzono no nich ideologii gender pod hasłem „Równościowe przedszkole” i zablokować tego typu działania niszczące podstawy wychowania najmłodszych.
Dzisiaj chciałbym krótko omówić sukces mieszkańców Częstochowy, którzy we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka zorganizowali 7 września 2013 roku w Urzędzie Miasta sympozjum naukowe „Ekologia prokreacji. Jak sobie radzić z bezpłodnością?”.
Jako prelegentów zaproszono m.in. dwóch wybitnych profesorów z Warszawy. Jednym z nich był prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Warszawie, członek komisji problemowych Regionalnego Biura Europejskiego Światowej Organizacji Zdrowia i Rady Europy. W swoim wystąpieniu „Jak sobie radzić z bezpłodnością?” omówił problematykę niepłodności, wskazał na bardzo wiele zagrożeń, jakie niesie za sobą procedura in vitro oraz przedstawił efektywną, tańszą i etyczną metodę rzeczywistego leczenia problemów z płodnością – naprotechnologię. W następnym referacie pt. „Naprotechnologia odpowiedzią na potrzeby pacjenta – doświadczenie Ośrodka Troski o Płodność Dar NaPro w Bielsku-Białej”lek. med. Pani Daria Mikuła-Wesołowska (lekarz, instruktor Modelu Creighton, bioetyk) przedstawiła własne doświadczenia i sukcesy w leczeniu niepłodności w oparciu o działalność Ośrodka Troski o Płodność. Następnym prelegentem był prof. dr hab. Andrzej Kochański (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie), który w swoim wystąpieniu „Wpływ technologii in vitro na geny człowieka” przedstawił wykaz badań naukowych, medycznych potwierdzających istnienie poważnych wad genetycznych u dzieci poczętych metodą in vitro. Sympozjum naukowe zostało wzbogacone projekcją dwóch krótkich filmów: „Od poczęcia: dziecko” (16 min) oraz „Dziesięć lat naprotechnologii w Irlandii”(14 min). Dokument z Irlandii bardzo podbudował słuchaczy i ukazał naprotechnologię jako pozytywną odpowiedź współczesnej medycyny na problem bezpłodności w małżeństwie. W sympozjum głos zabrali także: posełSzymon Giżyński, radny Sejmiku woj. śląskiego Artur Warzocha, przewodniczący Klubu Radnych PiS Częstochowskiej Rady Miasta Artur Gawroński, wiceprezes Unii Laikatu Katolickiego Krzysztof Janus. W związku z faktem, ze Częstochowa jako pierwsza wprowadziła częściową refundację procedury in vitro, konferencja „Ekologia prokreacji. Jak sobie radzić z bezpłodnością?” okazała się sukcesem. Organizacja tego typu inicjatyw świadczy o organizowaniu się mieszkańców Częstochowy, którzy nie chcą, aby w następnym planie budżetowym refundowano tak nieefektywną, niosącą śmierć i wady wrodzone, metodę in vitro, a wspierano i współfinansowano naprotechnologię.
W mediach pojawiła się informacja, ze w 86 przedszkolach na terenie Polski został wprowadzony program „Równościowe przedszkole”. Jest to kolejne wprowadzenie w ideologię gender – zrównanie płci. W ramach tego programu chłopców należy zachęcać do zabaw przeznaczonych dla dziewczynek (m.in. malowanie paznokci, czesanie loków, przebieranie w dziewczęce stroje). Natomiast dziewczęta próbuje się uczyć chłopięcych ról. Program „Równościowe przedszkole” finansowane jest ze środków Unii Europejskiej (1 400 000 zł). Kochani rodzice i dziadkowie – pilnujcie tego, co się dzieje w przedszkolach z Waszymi dziećmi i wnukami! To rodzice mają pierwsze i podstawowe prawo do wychowania swoich dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami i wartościami. Trzeba udać się do dyrekcji przedszkoli, do których uczęszczają Wasze dzieci, dowiedzieć się, czy nie wprowadzono no nich ideologii gender pod hasłem „Równościowe przedszkole” i zablokować tego typu działania niszczące podstawy wychowania najmłodszych.