Narodowy Dzień Pamięci Dzieci Abortowanych w USA
W Stanach Zjednoczonych od 1973 roku decyzją Sądu Najwyższego zezwolono kobietom na dokonywanie aborcji aż do 9. miesiąca ciąży. Ten zbrodniczy zapis kosztował życie ponad 50 mln nienarodzonych dzieci.
Chciałbym dzisiaj przybliżyć inicjatywę amerykańskich obrońców życia, którzy postanowili, że każdego 14 września będą obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Dzieci Abortowanych. W Stanach Zjednoczonych od 1973 roku decyzją Sądu Najwyższego zezwolono kobietom na dokonywanie aborcji aż do 9. miesiąca ciąży. Ten zbrodniczy zapis kosztował życie ponad 50 mln nienarodzonych dzieci. Z tego powodu obrońcy życia zorganizowali nabożeństwa równocześnie w 25 miejscach USA, w których pochowane zostały szczątki abortowanych dzieci. Niektóre z tych grobów zawierają ponad 100 zabitych poprzez aborcję dzieci. Ich ciała obrońcy życia zabrali z pojemników na śmieci przed klinikami aborcyjnymi lub z pracowni patomorfologicznych, gdzie często trafiają ciała zabijanych w czasie aborcji dzieci. Inicjatorką projektu „Obywatele dla Społeczeństwa Pro-Life” (grupa amerykańskich obrońców życia) jest Monica Miller. Podkreśla ona, że Narodowy Dzień Pamięci Dzieci Abortowanych będzie obchodzony dopóty, dopóki zbrodnia aborcji nie zostanie zdelegalizowana.
W Polsce od kilku lat obchodzony jest Narodowy Dzień Pokuty za Grzechy przeciwko życiu człowieka, który przypada każdego 27 kwietnia. Jest to przypomnienie daty narzucenia Polsce, w warunkach terroru komunistycznego, ustawy aborcyjnej (27 kwietnia 1956 roku), która spowodowała śmierć 20 mln nienarodzonych dzieci. Każdego roku polscy obrońcy życia wznoszą modlitwy do wszechmocnego Boga, wołając o miłosierdzie dla matek, dla lekarzy oraz parlamentarzystów, którzy wprowadzili w 1956 roku w naszym kraju zbrodniczą ustawę. Cieszy mnie postęp w dziele obrony życie, jaki dokonuje się w Polsce. Nasz kraj uznawany jest za lidera oraz źródło inspiracji i nadziei wśród państw budujących cywilizację życia. Jednak w walce z cywilizacją śmierci mamy przed sobą jeszcze sporo zadań, z których najważniejsze to wyeliminowanie wyjątków dopuszczających zabicie nienarodzonych dzieci.
Na koniec chcę podzielić się z wami dobrą informacją. Wobec nasilających się ataków na dzieci i młodzież ze strony ideologii gender, majowy numer miesięcznika „Wychowawca” (nr 5/2013 „To idzie gender”) został poświęcony temu tematowi. Znajdziecie w nim szereg artykułów autorstwa księży, profesorów i osób świeckich, którzy opisali mechanizm działania tej demoralizującej ideologii oraz wskazali konkretne możliwości obrony. Jak wiemy, w naszym kraju realizowany jest typ A edukacji seksualnej – wychowanie do życia w rodzinie. Przynosi ono pozytywne rezultaty. Nie możemy pozwolić środowiskom lewicowym i feministycznym na wprowadzenie permisywnej edukacji seksualnej typu B i C. W tym celu musimy przygotować wiele argumentów i sposobów obrony. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.wychowawca.pl, na której znajdziecie dwa numery miesięcznika „Wychowawca” dotyczące ideologii gender oraz edukacji seksualnej. Można je bezpłatnie pobrać drogą elektroniczną.